Във великденското си поздравление “Урби ет Орби” (Към града и към света) папа Франциск осъди “безграничното разхищение” по света на фона на глада и бедността и призова за слагане край на конфликтите в Сирия, Украйна и Африка. Папата се помоли Господ да насърчава и просветлява всички инициативи за мир, предаде БНР.
В 13 ч. българско време на площад “Св. Петър” във Ватикана хиляди поклонници се бяха събрали, за да чуят благословията на главата на Римокатолическата църква.
Ето какво каза папа Франциск за конфликта в Украйна в своето пасхално послание.
„Молим те, Господи, да просветляваш и вдъхновяваш инициативите за постигане на мир в Украйна, така че всички замесени страни, с помощта на международната общност, да положат всички усилия да спрат насилието и в дух на обединение и диалог да начертаят път за бъдещето на страната”, каза Светият отец.
Франциск отслужи втората си пасхална литургия като папа пред 150-те хиляди души, които се бяха събрали на площад “Свети Петър” във Ватикана. Обявил се за защитник на бедните и онеправданите, Светият отец отново се помоли за край на глада и бедността по света и защита на най-уязвимите членове на обществото – жените и децата.
Be the first to comment